Twenty Fourteen - en to bg translation catalogue (92 entries)

note: translators: %s: Name of current post
en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
bg: Продължете да четете %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: May only be visible on wide screens.
bg: Ще се вижда само на широки екрани.

en: More videos
bg: Още видеоклипове

en: More quotes
bg: Още цитати

en: More links
bg: Още връзки

en: More galleries
bg: Още галерии

en: More audio
bg: Още аудио

en: More asides
bg: Още бележки

en: The home page features your choice of up to 6 posts prominently displayed in a grid or slider, controlled by a <a href="%1$s">tag</a>; you can change the tag and layout in <a href="%2$s">Appearance &rarr; Customize</a>. If no posts match the tag, <a href="%3$s">sticky posts</a> will be displayed instead.
bg: Началната страница може да покаже до 6 избрани публикации в мрежа или слайдер по<a href="%1$s">етикет</a>. Етикетът и вида изглед се променят от <a href="%2$s">Външен вид &rarr; Настройки</a>. Ако няма публикации с този етикет, ще се покажат <a href="%3$s">залепените</a>.

[ctx: featured content default tag slug]
en: featured
bg: Избрани

en: Use this widget to list your recent Aside, Quote, Video, Audio, Image, Gallery, and Link posts.
bg: Тази джаджа се използва за показване на последните публикации тип странична, цитат, видео, аудио, снимка, галерия или линк.

en: Use a <a href="%1$s">tag</a> to feature your posts. If no posts match the tag, <a href="%2$s">sticky posts</a> will be displayed instead.
bg: Използвайте <a href="%1$s">етикет</a> за избраните публикации за начална страница. Ако няма публикации с този таг, на начална страница ще излиза <a href="%2$s">залепена публикация</a>

en: Not Found
bg: Тук няма нищо

en: Display Site Title &amp; Tagline
bg: Заглавието и подзаглавието на сайта да са видими

en: For an in-depth tutorial, and more tips and tricks, visit the <a href="%s">Twenty Fourteen documentation</a>.
bg: За по-подробни инструктии и още хватки и чупки, прегледайте <a href="%s">Документацията на Twenty Fourteen</a>.

en: Site Title Color
bg: Цвят на заглавието на сайта

en: Tag Name
bg: Име на етикета

en: Don&rsquo;t display tag on front end.
bg: Не показвай таг в публичната част.

note: Description of the plugin/theme
en: In 2014, our default theme lets you create a responsive magazine website with a sleek, modern design. Feature your favorite homepage content in either a grid or a slider. Use the three widget areas to customize your website, and change your content's layout with a full-width page template and a contributor page to show off your authors. Creating a magazine website with WordPress has never been easier.
bg: През 2014-та темата ни по подразбиране ви позволява да създадете адаптивен медиен сайт с красив модерен дизайн. Покажете най-доброто си съдържание на начална страница в мрежа или слайдер. С трите зони за джаджи и допълнителните шаблони можете да настроите сайта си както ви харесва. Имате и специална страница за авторите и съавторите в сайта. Никога не е било по-лесно да създадете медия с WordPress.

en: Previous
bg: Предишна

en: Next
bg: Следваща

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
bg: Тук няма нищо. Опитайте с търсене?

en: All posts by %s
bg: Всички публикации от %s

en: Additional sidebar that appears on the right.
bg: Допълнителна лента вдясно

en: Appears in the footer section of the site.
bg: Появява се в най-долната секция на сайта.

en: %d Article | %d Articles
bg[0]: %d Статия
bg[1]: %d Статии

en: Posts navigation
bg: Навигация на публикациите

en: <span class="meta-nav">Published In</span>%title
bg: <span class="meta-nav">Публикувано в</span>%title

en: <span class="meta-nav">Previous Post</span>%title
bg: <span class="meta-nav">Предишна</span>%title

en: Audio
bg: Аудио

en: This gallery contains <a href="%1$s" rel="bookmark">%2$s photo</a>. | This gallery contains <a href="%1$s" rel="bookmark">%2$s photos</a>.
bg[0]: Тази галерия съдържа <a href="%1$s" rel="bookmark">%2$s снимка</a>.
bg[1]: Тази галерия съдържа <a href="%1$s" rel="bookmark">%2$s снимки</a>.

en: Title:
bg: Заглавие:

en: Number of posts to show:
bg: Колко публикации да се показват:

note: Template Name of the plugin/theme
en: Contributor Page
bg: Страница с много автори

en: Post format to show:
bg: Кой формат да се показва:

en: Grid
bg: Мрежа

en: Slider
bg: Слайдер

en: Layout
bg: Подредба

en: Next Image
bg: Следващо изображение

en: Previous Image
bg: Предишно изображение

en: Featured Content
bg: Избрано съдържание

en: <span class="meta-nav">Next Post</span>%title
bg: <span class="meta-nav">Следваща</span>%title

en: Twenty Fourteen requires at least WordPress version 3.6. You are running version %s. Please upgrade and try again.
bg: Twenty Fourteen изисква WordPress да бъде с версия 3.6 или по-нова. В момента използвате версия %s. Моля обновете и опитайте отново.

en: Background may only be visible on wide screens.
bg: Фонът ще бъде видим само на широки екрани.

en: Enhance your site design by using <a href="%s">Featured Images</a> for posts you&rsquo;d like to stand out (also known as post thumbnails). This allows you to associate an image with your post without inserting it. Twenty Fourteen uses featured images for posts and pages&mdash;above the title&mdash;and in the Featured Content area on the home page.
bg: Подобрете дизайна на вашия сайт, като използвате <a href="%s">Картинки към публикациите</a> за съдържанието, върху което искате да акцентирате. Това ви позволява да свържете изображение с вашата публикация без да се налага да го включвате в нея. Twenty Fourteen използва картинките към публикациите както за публикации, така и за страници&mdash;над заглавието&mdash;и в зоната за избрано съдържание на началната страница.

en: Footer Widget Area
bg: Зoна за джаджи във футъра

en: Newer Comments &rarr;
bg: По-нови коментари &rarr;

en: &larr; Older Comments
bg: &larr; По-стари коментари

en: Comments are closed.
bg: Коментарите са затворени.

en: Category Archives: %s
bg: Архив на категория: %s

en: Comment navigation
bg: Навигация в коментарите

en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
bg[0]: Едно мнение по &#8222;%2$s&#8220;
bg[1]: %1$s мнения по &#8222;%2$s&#8220;

en: Tag Archives: %s
bg: Архив за етикет: %s

en: Nothing Found
bg: Нищо не е открито

en: Search
bg: Търсене

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
bg: Има още <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Pages:
bg: Страници:

en: Edit
bg: Редактиране

en: Next &rarr;
bg: Следващ &rarr;

en: &larr; Previous
bg: &larr; Предишен

en: Page %s
bg: Страница %s

en: Post navigation
bg: Навигация в публикациите

en: Primary Menu
bg: Главно меню

en: Skip to content
bg: Към съдържанието

en: Daily Archives: %s
bg: Архив по дни: %s

en: Monthly Archives: %s
bg: Архив по месеци: %s

en: Yearly Archives: %s
bg: Архив по години: %s

en: Archives
bg: Архив

en: Leave a comment
bg: Публикуване на коментар

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
bg: Време е за първата ви публикация. <a href="%1$s">Започнете от тук</a>.

en: Proudly powered by %s
bg: Създаден с %s

en: Sticky
bg: Залепени

en: Search Results for: %s
bg: Резултати от търсене за: %s

en: 1 Comment
bg: 1 Коментар

en: % Comments
bg: % Коментари

en: Top primary menu
bg: Основно меню горе

en: Secondary menu in left sidebar
bg: Допълнително меню в лявата лента

en: Primary Sidebar
bg: Основна странична лента

en: Main sidebar that appears on the left.
bg: Основна странична лента в ляво

en: Content Sidebar
bg: Странична лента за съдържание

[ctx: Lato font: on or off]
note: Translators: If there are characters in your language that are not supported by Lato, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
bg: off

note: Template Name of the plugin/theme
en: Full Width Page
bg: Страница с пълна ширина

en: Links
bg: Връзки

en: Quotes
bg: Цитати

en: Galleries
bg: Галерии

en: Videos
bg: Видео клипове

en: Asides
bg: Бележки

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
bg: Няма резултати, отговарящи на вашето търсене. Опитайте отново с други ключови думи.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
bg: Страницата не съществува. Пробвайте да потърсите каквото ви трябва.

en: Images
bg: Снимки

en: More images
bg: Още снимки

note: Author of the plugin/theme
en: the WordPress team
bg: Екипът на WordPress
